Billeder fra weekendens stævne

FBBK afholdt lørdag (d. 21/9) den årlige FBBK Cup i Fredericia Idrætscenter.

Med tre rækker (U12, U14 og U16) fordelt i tre haller, var der god energi og aktivitet fra stævnets start. At det så oven i købet endte med to førstepladser til klubbens U14 og U16 hold gjorde jo bare dagen endnu bedre.

Sideløbende med stævnet blev der også afviklet Trin 3 dommerkursus, hvilket betyder, at Basketdanmark har fået uddannet en ny flok dommere. Stort tillykke med dommerkortet til alle dommer-kursisterne.

Fra bestyrelsens side vil vi gerne takke alle de deltagende hold og de forældre, der var mødt op for at heppe. Men den allerstørste tak vil vi sende til de mange frivillige, der var med til at få stævnet til at glide problemfrit. Uden frivillig hjælp, kan vi ikke overleve som klub, så et kæmpe “TAK SKAL I HAVE” får i hermed fra os.

Der er blevet lagt billeder fra stævnet op på hjemmesiden – disse kan ses her:
FBBK Cup 2013 – Billeder

Endnu engang tak for en vellykket FBBK Cup!

Mvh
Bestyrelsen

This entry was posted in Billeder, Nyheder and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.